Dodane przez redaktor - czw., 30/06/2022 - 12:52

Na terenie Gminy Żabno aktualnie przebywa 146 Uchodźców z Ukrainy, z czego 38 jest objętych działaniem Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabnie.

W stosunku do Naszych Gości podejmowana jest pomoc w dostępie do podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej. Pracownicy Ośrodka pomagają zarówno w zakresie umówienia wizyty do danego lekarza jak również dowozu do placówek medycznych.

We współpracy z Fundacją im. Hetmana Jana Tarnowskiego pokrywane są koszty zakupu leków dla Obywateli Ukrainy, w tym miejscu dziękujemy raz jeszcze Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego za finansowanie zakupu leków dla Naszych Gości oraz za pokrycie kosztu dowozu dziecka do Szpitala Specjalistycznego w Krakowie – Prokocimiu.

Ośrodek Pomocy Społecznej  w Żabnie zorganizował również wsparcie psychologiczne dla obywateli Ukrainy, które prowadzone jest przez psychologa z Ukrainy. Ze wsparcia skorzystały zarówno osoby zakwaterowane w obiektach Gminy jak i w domach prywatnych.

Ponadto, pracownicy Ośrodka są w stałym kontakcie z Obywatelami Ukrainy zakwaterowanymi w budynku Szkoły w Siedliszowicach i Budynku Przedszkola w Żabnie – Konarach. Dwa razy w tygodniu zgodnie ze składanym zapotrzebowaniem dokonywane są zakupy artykułów spożywczych i dostarczane do miejsca ich pobytu.      

 

 Zakupiona żywność dla obywateli Ukrainy

Zakupiona żywność dla obywateli Ukrainy

Zakupiona żywność dla obywateli Ukrainy

Zakupiona żywność dla obywateli Ukrainy